ŚLUBUJEMY !!!-UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

20 października 2020r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych. Dowcipne rymowanki-wierszyki przedstawiające każdego „pierwszaka”, znajomość symboli narodowych, przepisów ruchu drogowego, zaśpiewane piosenki, również w języku angielskim, gra na instrumentach muzycznych i w finale wzorowo zatańczony polonez, były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.

Po zakończonej prezentacji obecni na uroczystości zgodnie potwierdzili, iż  wspaniale zdały swój pierwszy szkolny „egzamin”. W niezwykle podniosłej atmosferze, na sztandar szkoły pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ceremonii ślubowania Pan Dyrektor Gustaw Jakimiuk dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Sworach", dotykając „magicznym” ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

Dowodem były także dyplomy pasowania na ucznia, wręczone przez wychowawczynię Panią Barbarę Panasiuk. Dzieci otrzymały też pięknie zapakowane słodycze od swoich Rodziców, globus ufundowany przez Radę Rodziców oraz moc życzeń od Pana Dyrektora, Samorządu Uczniowskiego i całej społeczności szkolnej.

Pan Dyrektor skierował do pierwszoklasistów następujące słowa: „..W życiu szkoły jest kilka szczególnie ważnych uroczystości. Dzisiejsza uroczystość jest właśnie jedną z nich. Staliście się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, ślubowaliście na jej sztandar – symbol tradycji, honoru i wierności. Sztandar symbolizuje również przynależność do określonej grupy. Tą grupą w naszym przypadku jest społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Sworach. Ślubując na sztandar wypowiedzieliście wiele ważnych słów, których znaczenie wytłumaczyła Wam Pani wychowawczyni.  Mówiły one o tym jak ważne w życiu są pewne wartości. Te wartości powinny towarzyszyć Wam przez całe życie.”

Z okazji ślubowania dzieci na terenie szkoły posadziły ufundowane przez szkółkę drzewek i krzewów "Eden" z Białej Podlaskiej swoje drzewo, które będą pielęgnować i obserwować, jak rośnie razem z nimi.

Dziękujemy jeszcze raz Paniom: Monice Kiryluk i Ewie Dzialuk za pomoc w przygotowaniu  naszej uroczystości,
jak również wspaniałym Rodzicom.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!