MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

5 listopada w  naszym przedszkolu odbył się Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przebrały się za postaci z bajek. Wyglądały bardzo zabawnie.  Przypomnieliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Dzieci uczestniczyły w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Przedstawiły bajki „Czerwony Kapturek” i „Kopciuszek”. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Linki do zdjęć:

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!"