Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

SPOTKANIE WIGILIJNE W PRZEDSZKOLU W GRUPIE 3 i 4 LATKÓW

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Ten dzień przeżywamy uroczyście w domu jak i w naszej „przedszkolnej rodzinie”.

W dzień przedszkolnej wigilii, tj. 17.12.2020 r. w grupie 3 i 4 latków panowała radosna, ożywiona atmosfera. Nasze 3 i 4 latki wraz z panią Iwoną Chaniewicz przygotowały odświętnie nakryty stół do wspólnego spotkania. W przygotowaniu tego niecodziennego wydarzenia pomogli rodzice, którzy zadbali o postny poczęstunek. Dzieci odświętnie ubrane wysłuchały najpierw fragment tekstu dotyczącego tradycji wigilii, a potem wspólnie przeżywały spotkanie przy wigilijnym stole. Było to niecodzienne wydarzenie w przedszkolu. Dzieci złożyły sobie życzenia: zdrowia i radości, łamiąc się opłatkiem, zaśpiewały kolędę: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz piosenki świąteczne, które pilnie uczyły się w grudniu. Potem odbyła się świąteczna sesja fotograficzna.

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/LacBTPkEHtNxuRQu9

 

Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Takie doniosłe chwile stanowią niezaprzeczalną wartość i utrwalają dzieciom znajomość świątecznych zwyczajów, ale uczą także pewnego zachowania się podczas takich spotkań. Tego dnia w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. A dzieci wróciły do domu nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także z prezentami dla rodziców, które własnoręcznie wykonały.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 

 

     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii