SPOTKANIE WIGILIJNE W PRZEDSZKOLU W GRUPIE 3 i 4 LATKÓW

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Ten dzień przeżywamy uroczyście w domu jak i w naszej „przedszkolnej rodzinie”.

W dzień przedszkolnej wigilii, tj. 17.12.2020 r. w grupie 3 i 4 latków panowała radosna, ożywiona atmosfera. Nasze 3 i 4 latki wraz z panią Iwoną Chaniewicz przygotowały odświętnie nakryty stół do wspólnego spotkania. W przygotowaniu tego niecodziennego wydarzenia pomogli rodzice, którzy zadbali o postny poczęstunek. Dzieci odświętnie ubrane wysłuchały najpierw fragment tekstu dotyczącego tradycji wigilii, a potem wspólnie przeżywały spotkanie przy wigilijnym stole. Było to niecodzienne wydarzenie w przedszkolu. Dzieci złożyły sobie życzenia: zdrowia i radości, łamiąc się opłatkiem, zaśpiewały kolędę: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz piosenki świąteczne, które pilnie uczyły się w grudniu. Potem odbyła się świąteczna sesja fotograficzna.

LINK DO ZDJĘĆ:

Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Takie doniosłe chwile stanowią niezaprzeczalną wartość i utrwalają dzieciom znajomość świątecznych zwyczajów, ale uczą także pewnego zachowania się podczas takich spotkań. Tego dnia w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. A dzieci wróciły do domu nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także z prezentami dla rodziców, które własnoręcznie wykonały.