Góra Grosza

Góra grosza

Od 26 listopada do 15 stycznia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na „Górę Grosza". Akcję tę już po raz kolejny organizowało Towarzystwo "NASZ DOM"pod patronatem honorowym Pani Minister Krystyny Szumilas z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci.

Celem akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W ciągu prawie 2 miesięcy uczniowie nasze szkoły zbierali pieniądze, a potem nastąpiło wielkie liczenie. Sala Zabaw przez kilka dni na kilka godzin zamieniała się w bank, a wszystkim, którzy przeliczyli drobniaki, jeszcze na długo pozostał w uszach ich dźwięk.

WYNIKI AKCJI