Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

MISTRZ LICZENIA - DRUGI I TRZECI ETAP KONKURSU

2 etap

      Dnia 2 lutego 2017 roku odbył się drugi etap  konkursu „Mistrz liczenia”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych z gminy Biała Podlaska. Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Biała Podlaska pan Wiesław Panasiuk.

   Poszczególne szkoły otrzymały drogą mailową testy konkursowe, a następnie uczniowie przystąpili do ich rozwiązywania we własnych szkołach. Do II etapu turnieju przystąpiło łącznie 92 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania tak jak w pierwszym etapie sześć zadań z treścią, za które mogli otrzymać 13 punktów 
i dwanaście przykładów sprawdzających sprawność rachunkową, za które można było otrzymać 12 punktów. 

   Drugoklasiści dodawali i odejmowali w zakresie 50 z wykorzystaniem kolejności wykonywania działań oraz stosowali matematykę w praktyce w zadaniach tekstowych.

   Trzecioklasiści zaś mnożyli i dzielili w zakresie 50, dodawali i odejmowali w zakresie 100 oraz stosowali kolejność wykonywania działań. Zadania z treścią były zapisane w bajkowej fabule. Razem można było zgromadzić 25 punktów - za obliczenia rachunkowe 8, zaś za zadania tekstowe 17 punktów.

    Miło nam poinformować, że uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Cieszymy się ogromnie, gdyż wyniki uczniów w drugim etapie były znacznie wyższe  niż w pierwszym. Jest to ogromny sukces zarówno dzieci, nauczycieli  i rodziców. Serdecznie gratulujemy.

P.S. Otrzymaliśmy informację, że uczniowie klasy 3 byli zachwyceni „bajkową matematyką” i być może
w czwartym etapie włączymy w zadania tekstowe motywy i postacie bajkowe….

 

3 etap

          W dniu 2 marca 2017 roku odbył się trzeci etap konkursu MISTRZ LICZENIA. Przyjechali do nas uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy - 89 dzieci ze swoimi opiekunami. Organizacja tego etapu to było dla nas ogromne wyzwanie logistyczne. Udało się, uczniowie przyjechali, napisali test  i niektórzy z nich po raz kolejny pobili życiowe rekordy związane z liczbą zdobytych punktów. 

        Tematem wiodącym  drugiego i trzeciego etapu było zastosowanie matematyki w praktyce – obliczenia zegarowe, kalendarzowe, pieniężne, temperatury, jednostki masy.

Uczniowie klasy 2 mogli zdobyć 25 punków, zaś trzecioklasiści - 26 punktów.

        Najtrudniejsze dla drugoklasistów okazało się zadanie 12:

„Doktor ZDRÓWKO przepisał babci cztery pigułki i polecił, aby zażywała je po jednej, co 5 minut. Po ilu minutach od zażycia pierwszej pigułki babcia zażyje ostatnią?”

        Najtrudniejsze zaś dla trzecioklasistów okazało się zadanie 6:

„W spiżarni babci znajduje się słoik zawierający 500 g dżemu. Wnuczek Tomek wyjada z niego codziennie 6 łyżeczek dżemu. Każda łyżeczka zawiera 2 dag dżemu. Ile dżemu zje Tomek w ciągu 4 dni?  Ile dżemu zostanie w słoiku po 4 dniach? Wynik podaj w dekagramach”

        Przed nami IV etap (ostatni), który odbędzie się 12 maja 2017 roku. Tym razem zapraszamy do nas wszystkich uczestników wraz z opiekunami.

       W IV etapie będą zadania nietypowe, stawiające uczniów w sytuacjach problemowych, rozwijające logiczne myślenie oraz ćwiczenia sprawdzające sprawność rachunkową.  Pojawią się zadania, gdzie będzie zbyt dużo lub za mało danych.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcjom i Nauczycielom:

• Szkoły Podstawowej Ciciborze Dużym,

• Szkoły Podstawowej w Grabanowie

• Szkoły Podstawowej w Hrudzie,

• Szkoły Podstawowej w Dokudowie

• Szkoły Podstawowej Ortelu Książęcym Drugim,

• Szkoły Podstawowej w Sitniku

• Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym,

• Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu

• Szkoły Podstawowej w Sworach

za współpracę i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

 Życzymy wszystkim powodzenia w ostatnim etapie.

Organizatorzy: Gustaw Jakimiuk - dyrektor szkoły

Renata Tarasiuk i Barbara Konkol

Galeria zdjęć - III etap konkursu "Mistrz liczenia"

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 

 

     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii