Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Jestem bezpieczny 2017- konkurs wiedzy prewencyjnej

         Komenda Wojewódzka  Policji w Lublinie po raz XVII zorganizowała turniej wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”. Konkurs ma charakter etapowy, jego główne cele to:

- upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu,

-rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw,

- zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Konkurs ma charakter etapowy.

ETAP SZKOLNY

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sworach, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w konkursie otrzymali materiały od nauczyciela, dzięki którym mogli nabyć niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa. W dniu 31 marca 2017 roku,  odbył się pierwszy etap konkursu "Jestem Bezpieczny", wzięło w nim udział 21 uczniów klas 4 - 6. Miał on na celu wyłonienie  jednego ucznia z każdej klasy w celu stworzenia trzyosobowego zespołu, który będzie reprezentować szkołę na eliminacjach gminnych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: Kacpra Panasiuka z klasy 6, Karolinę Sawczuk z klasy 5 i Karolinę Treska z klasy 4.

Maksymalną liczbę 20 punktów w teście konkursowym zdobyły Karolina Treska i Karolina Sawczuk.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy za nich kciuki 7 kwietnia podczas etapu gminnego!!!

 

 

ETAP GMINNY

Szkolna drużyna bardzo intensywnie przygotowywała się do eliminacji gminnych poprzez uczestnictwo w dodatkowych spotkaniach i własną pracę w domu. W dniu 7 kwietnia 2017 roku uczniowie przyjechali do Białej Podlaskiej, aby reprezentować szkołę w konkursie. Podróż minęła szybko i drużyna stanęła do zaciętej rywalizacji, bo tu znaleźli się najlepsi uczniowie z całej gminy a poziom przygotowania drużyn  był wysoki i bardzo wyrównany.

 Okazało się, że test w tym roku był wyjątkowo trudny i żadna drużyna nie zdobyła maksymalnej liczby punktów. Wróciliśmy do Swór bogatsi w nowe doświadczenia i zadowoleni z siebie, bo nasza drużyna zaprezentowała się naprawdę dobrze. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce i na tym etapie zakończyliśmy udział w tegorocznym turnieju.

Opiekun konkursu - Renata Tarasiuk

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 

 

     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii