Gazetka szkolna

Pierwszy numer gazetki ,,Tysiąclatka" ukazał się we wrześniu 2001 roku, a więc minęło 11 lat od wydania pierwszego numeru pisemka. Tytuł nawiązywał do imienia naszej szkoły i tak pozostał do dnia dzisiejszego. Założycielkami gazetki były opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani Halina Gałamaga i pani Joanna Grochowska.
     W kolejnych numerach czasopisma zamieszczano wywiady z ciekawymi ludźmi, informacje o konkursach, fotoreportaże z najważniejszych szkolnych wydarzeń, kącik kulinarny, ciekawe prace uczniów, sylwetki nauczycieli... Z czasem gazetka stała się źródłem wiadomości o życiu społeczności szkolnej, a dla jej młodych redaktorów- sympatyczną przygodą z dziennikarstwem.
     Obecnie „Tysiąclatka” jest czasopismem wszystkich uczniów i nauczycieli. Jest miesięcznikiem liczącym 22 strony formatu A4.
     Opiekunami pisemka są panie: Joanna Grochowska i Violetta Więckowska. Redaktorami są uczennice klasy VI i wszyscy chętni chcący podzielić się swoimi zainteresowaniami i poglądami.
Mamy stałe strony: „Z życia szkoły”, „Wywiady”, „Sport”, „Rozrywkę”, „Kącik twórczości”, Warto przeczytać”, „Ciekawostki muzyczne”…
     Pisemko spełnia w szkole różnorodne funkcje, m.in.: przekazuje informacje dotyczące życia szkoły, regionu, ujawnia poglądy uczniów, kształtuje opinie, uczy, bawi, umożliwia debiuty literackie, rozwija umiejętności niezbędne do tworzenia gazetki, służy bliższemu poznaniu i integracji społeczności szkolnej.

NASZE SUKCESY

PUBLIKACJE