Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

Plan pracy świetlicy od 02.10.2023 r.

PLAN PRACY ŚWIETLICY OD 02.10.2023 R.

GODZINA

LEKCYJNA

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

8:00 – 8:45

X

X

X

X

X

12:40 - 13:45

X

X

X X X

13:35 – 14:40

X X X X X

14:30 – 15:35

X

------------------------

-------------------------

X

----------------------------

ODJAZDY

13:45, 15:30

13:45, 14:40

12:50, 13:45, 14:40

13:45, 15:30

12:50, 13:45, 14:40

 

Kreatywne warsztaty z klockami LEGO

25 września 2023 roku w  grupie przedszkolnej 5- 6 latków odbyły się warsztaty z klockami LEGO prowadzone przez instruktorkę CENTRUM EDUKIDO z Międzyrzeca Podlaskiego.  Były to kreatywne zajęcia edukacyjne oparte na klockach LEGO. Warsztaty te rozwijają u dzieci logiczne i kreatywne myślenie, wyobraźnię, koncentrację i cierpliwość. Doskonalą budowanie kompetencji społecznych. Uczą również dzieci wspólnego rozwiązywania problemów. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Pokazy chemiczno-fizyczne w Lublinie

15 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku oraz Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu brali udział  w wycieczce szkolnej do Lublina. Pod opieką pań: Edyty Romaniuk, Iwony Korwin oraz Agnieszki Wawryniuk uczestniczyli w pokazach fizyczno – chemicznych.

 Celem wyjazdu było zapoznanie się z ciekawymi eksperymentami, jak również doświadczeniami zaprezentowanymi przez wybitnych wykładowców. Można było obejrzeć trudne oraz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych eksperymenty z zakresu fizyki i chemii.

Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykłe doświadczenia z chemii w bloku tematycznym Ciekawa chemia oraz fizyki z działów: Rezonanse, Fizyka latania, Termodynamika, a także Poprzez zabawę do praw fizyki. Czworo uczniów naszej szkoły: Blanka Gromadzka, Karolina Grochowska, Szymon Najdyhor oraz Paweł Uścimiuk osobiście brali udział w pokazach chemicznych.

Te niecodzienne  pokazy z chemii i fizyki były wspaniałą okazją do przybliżenia oraz poznania w prosty, atrakcyjny oraz zrozumiały sposób tajników nauki tych przedmiotów.

Olimpiada Przedszkolaka

         20 września 2023 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odbyła się w Szkole Podstawowej w Sworach I Olimpiada Przedszkolaka. Głównym celem wydarzenia było przede wszystkim dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Przedsięwzięcie miało także na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, rozwijanie umiejętności współpracy w zespołach oraz wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań. Wszystkie konkurencje sportowe przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: pani Monika Kiryluk i pan Rafał Hodun.  Dodatkowo uczniowie klasy IV czuwali nad prawidłowym wykonaniem zadań i tłumaczyli przedszkolakom, jak należy wykonać poszczególne zadania przy dziesięciu stacjach.

Na początku sportowej imprezy serdecznie powitał zgromadzonych Przedszkolaków dyrektor szkoły pan Gustaw Jakimiuk życząc wszystkim powodzenia i pięknych przeżyć podczas udziału w Olimpiadzie Przedszkolaka. Najpierw dzieci z dwóch grup przedszkolnych (3/4 latki oraz 5/6 latki) zostały podzielone na 4 – 5 osobowe drużyny. Każda drużyna próbowała swoich sił podczas wykonywania zadań sportowych. Zmaganiom drużyn towarzyszyły ogromne emocje oraz piękna sportowa postawa. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich konkurencjach sportowych wykonując po kolei zadania na 10 stanowiskach.

Na koniec wszyscy uczestnicy sportowych zmagań otrzymali z rąk pana dyrektora medale, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Mali sportowcy pozowali do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Bez wątpienia udział w I edycji Olimpiady Przedszkolaka był dla każdego dziecka wyjątkowym przeżyciem. Sportowe konkurencje dały wiele radości dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem brały udział w wykonywaniu zadań, pamiętając o tym, że najważniejsza jest dobra zabawa. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci są zwycięzcami, bo przecież sport to zdrowie. A takie działania poprzez zabawę pomagają rozbudzać sportowe pasje od najmłodszych lat. Być może właśnie rosną w przedszkolnych grupach nasi przyszli wspaniali sportowcy i reprezentanci igrzysk olimpijskich.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie Olimpiady. Dziękujemy uczniom klasy IV za fantastyczną pomoc w przeprowadzeniu sportowych konkurencji.

Nauczycielki wychowania przedszkolnego: pani Barbara Panasiuk, pani Iwona Chaniewicz

Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym udała się

I Olimpiada Przedszkolaka w Szkole Podstawowej w Sworach

LINK DO ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/faLr6p56PZCoJCfWA

LINK DO ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/E4wXM4tqiG8WbJuq9

 

Rowerowy sukces naszych uczniów

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza absolwentka Monika Olesiejuk zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt klas 7 - 8 w bialskiej rywalizacji o

Rowerową Stolicę Polski a Marcin Olesiejuk (obecnie uczeń 6 klasy naszej szkoły) zajął 3 miejsce w kategorii chłopców z klas 4 - 6 za co zostali nagrodzeni

przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy już teraz wszystkich do rywalizacji za rok.