AKCEPTUJĘ

ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK 05 MARCA 2024 R. O GODZINIE 16.00

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

ZEBRANIE OGÓLNE - HOL NAD HALĄ SPORTOWĄ GODZ. 16.00

Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania klasowe

Klasa I - sala nr 3
Klasa II
- sala nr 2
Klasa III - sala nr 6
Klasa IV - sala nr 48
Klasa V - sala nr 15
Klasa VI - sala nr 44
Klasa VII - sala nr 43

Zebranie w Oddziale Przedszkolnym odbędzie się w sali nr 5 o godz. 15.30

Konsultacje z wychowawcą w Punkcie Przedszkolnym - sala nr 8 od godz. 15.30

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie. To dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden Powella.

W tym szczególnym dniu 26 DH Inceptum życzy wszystkim mnóstwa uśmiechu, pomysłów i odwagi do zmieniania świata na lepszy, pamiętając, że dawanie radości innym, może dać o wiele więcej.

PRZYLECIELI ANIELI…

Pod takim hasłem 21 grudnia odbyły się tegoroczne jasełka w Szkole Podstawowej w Sworach. Przez całe przedstawienie przemykał korowód aniołów. W scenkach z rodziną, gdzie między innymi rodzeństwo podczas przygotowań do świąt sprzeczało się, kto ma anioła stróża, a od kogo uciekł, w spotkaniu anioła naczelnego z aniołami, którzy zdawali relację z obserwacji  ludzi podczas przedświątecznego szału zakupów i przygotowań domów do świąt. A nawet, gdy dzieci recytowały wierszyki o swoich Aniołach Stróżach, te cichutko siedziały za nimi i coś notowały. W kulminacyjnej scenie, gdy cała rodzina przeprasza siebie nawzajem, anioł z kolędą na ustach „Gdy się Chrystus rodzi” przyprowadza Rodzinę Świętą z Dzieciątkiem Jezus i pastuszkami.Między poszczególnymi scenami kolędy i pastorałki -  w tekstach, których również występowały anioły -  śpiewał chór aniołów lub aniołki solo. Po złożeniu życzeń przez pana dyrektora Gustawa Jakimiuka cała społeczność szkolna wraz z Rodzicami odśpiewała kolędę: „Wśród nocnej ciszy”. W jasełkach wzięli udział wybrani uczniowie z klas I – VII, których występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Całość przedstawienia przygotowały panie: Małgorzata Skrzypczak – katechetka oraz Aneta Maksimiuk- pedagog. Przedstawienie odbywało się na tle przepięknej dekoracji, którą wykonała pani Magdalena Jaszczuk wraz z p. Małgorzatą Skrzypczak oraz p. Anetą Maksimiuk . Natomiast nad śpiewem aniołków czuwała pani Barbara Konkol – nauczyciel muzyki.

LINK DO WSZYSTKICH ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/va18TACw6ucjWHum8

1,5% podatku na potrzeby Rady Rodziców

Szanowni Państwo

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sworach zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku i wsparcie w ten sposób działalności statutowej Rady Rodziców.

Rada Rodziców dofinansowuje m.in.:
- nagrody dla uczestników i laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych,
- bale karnawałowe,
- Święto Rodziny 1 czerwca,
- nagrody na koniec roku szkolnego.

Gorąco liczymy na Państwa wsparcie i z góry serdecznie dziękujemy za okazaną nam życzliwość.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sworach