INFORMACJA DOTYCZĄCA POWROTU KLAS I-III DO SZKOŁY

18 stycznia 2021r. uczniowie klas I – III wracają do nauki stacjonarnej w szkole. W związku z tym:

•  Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:

-         1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

-         dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

-         dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

-      opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

•  Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
  •  W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
  • W dalszym ciągu obowiązuje zachowanie reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja i mycie rąk).
  • Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.
  • Podczas przerw międzylekcyjnych obowiązują wydzielone obszary dla poszczególnych klas:

-klasa 1 - dolny korytarz „starej części szkoły”

-klasa 2 - górny korytarz „starej części szkoły”

-klasa 3 – dolny korytarz przy hali sportowej

•  Szatnia dla uczniów klasy 1 pozostaje w tym samym miejscu- dzieci wchodzą od strony „podcieni”.
  • Uczniowie klasy 2 i 3 korzystają z głównej szatni- wchodzą wejściem od szatni.
  • Podczas przebywania uczniów w świetlicy obowiązuje obowiązek osłony ust i nosa
  •  Zawieszone zostaje wydawanie obiadów w stołówce szkolnej do czasu powrotu wszystkich uczniów do szkoły.
  • Obowiązuje od 18.01.2021r. : Plan lekcji szkoły podstawowej
  • Dowożenie uczniów odbywa się według dotychczasowego Planu dowożenia z wyjątkiem poniedziałku 18 stycznia. Na ten dzień obowiązuje zmieniony plan dowożenia:
  • Sycyna-7.05, Woroniec-7.10, Krzymowskie-7.15, Zabłocie-7.20,  Pojelce-7.30, Cełujki-7.35
  • Franopol-8.10, Sycyna-8.15, Woroniec-8.20, Zabłocie- 8.25, Pojelce- 8.35, Cełujki-8.40

Szczegółowe zasady organizacji zajęć w szkole znajdują się w dokumencie „Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania covid-19 wśród uczniów, ich rodziców/prawnych opiekunów i pracowników szkoły podstawowej w Sworach w roku szkolnym 2020/21”

Ferie zimowe z GOK Biała Podlaska