Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

WYNIKI KONKURSU "ORZEŁ ORTOGRAFICZNY"

Miło jest nam poinformować, że wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” 2022/2023 są nasi uczniowie!!!

Konkurs był rozgrywany w czterech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII.

Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 315

Klasa II Jakub Krać, 270 punktów, laureat ,9 miejsce w kraju,
Klasa III Kornelia Sawczuk, 240 punktów, laureatka, 15 miejsce w kraju,
Klasa VIII Zofia Baranowska, 250 punktów, laureatka, 13 miejsce w kraju,
Klasy VIII Amelia Przybyłowska, 240 punktów,  laureatka, 15 miejsce w kraju.
Serdecznie gratulujemy!

Dzień Piżamy

    7 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Piżamy. Nie był to taki zwykły dzień,  dzieci ubrały się w piżamy na znak solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie.

Pomysłodawcami akcji jest fundacja "Gdy Liczy się Czas" założona przez rodziców dzieci chorych na raka. Dzień Piżamy w szkole, to głównie zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię względem osób, które z powodu hospitalizacji spędzają w szpitalnych oddziałach długie tygodnie, czy miesiące.

Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. ”Szlachetnych serc” chętnych do przebrania się i okazania symbolicznego wsparcia chorym dzieciom  było wiele, za co bardzo dziękujemy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

„Powróćmy jak za dawnych lat
w zaczarowany bajek świat”

Jerzy Jurandot

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Jako dzieci uwielbialiśmy te ciepłe i  mądre opowieści osadzone w magicznym świecie.

Nasze przedszkolaki obchodziły ten niezwykły dzień 7 listopada. Tego dnia przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. W każdej grupie przedszkolnej zorganizowano zabawy wymagające wykazania się treści bajek, tych znanych i mniej znanych.

 

Czytaj więcej...