DZIEŃ PIŻAMY

Dnia 07.10.2020 r w naszej szkole odbył się Dzień Piżamy. Większość uczniów przyłączyła się do zabawy. Każdy przebrany uczeń wyglądał bardzo radośnie. Wśród przebrań znalazły się piżamy, szlafroki i kapcie, z których wyszły naprawdę fajne zestawy. Korytarze wyglądały wesoło i kolorowo.      Ten dzień wyróżniał się na tle innych, był on zupełnie wyjątkowy i szczególnie miły. Odważni uczniowie, którzy przyszli w tym dniu ubrani w piżamę byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych oraz pisania niezapowiedzianych kartkówek. Czekamy z niecierpliwością na kolejny dzień tematyczny ogłoszony przez SU.

Redakcja: Amelia Przybyłowska - kl.6

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

28 września 2020r. w naszej szkole odbyło się małe „święto demokracji”, czyli wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej szkolnej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Tak jak w ubiegłych latach wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania.  Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili swoje pomysły oraz propozycje akcji i działań w ramach pracy w SU.  Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas I, II, III, IV, VI, VII, VIII oraz wszyscy pracownicy szkoły. Ze względów epidemicznych głosowanie odbyło się inaczej niż w ubiegłych latach. Tak, aby zminimalizować ryzyko kontaktu, zamiast przychodzenia do urny ustawionej w centralnej części szkoły uczniowie oddawali głosy w swoich salach lekcyjnych.

Komisja wyborcza w składzie: Michalina Łochina i Monika Chalimoniuk zebrała  i przeliczyła wszystkie oddane głosy. Oddano 124 głosów ważnych i 2 nieważne.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 została uczennica klasy VII Nikola Sawczuk – 100 głosów. Funkcja zastępcy przewodniczącego SU będzie należała do Zofii Baranowskiej - uczennicy klasy VI.

Serdecznie gratulujemy uczennicom, które staną na czele Samorządu Uczniowskiego. Życzymy Wam zapału do pracy, wielu ciekawych pomysłów oraz przyjaznej współpracy z uczniami i pracownikami naszej szkoły.