Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

DZIEŃ PIŻAMY

Dnia 07.10.2020 r w naszej szkole odbył się Dzień Piżamy. Większość uczniów przyłączyła się do zabawy. Każdy przebrany uczeń wyglądał bardzo radośnie. Wśród przebrań znalazły się piżamy, szlafroki i kapcie, z których wyszły naprawdę fajne zestawy. Korytarze wyglądały wesoło i kolorowo.      Ten dzień wyróżniał się na tle innych, był on zupełnie wyjątkowy i szczególnie miły. Odważni uczniowie, którzy przyszli w tym dniu ubrani w piżamę byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych oraz pisania niezapowiedzianych kartkówek. Czekamy z niecierpliwością na kolejny dzień tematyczny ogłoszony przez SU.

Redakcja: Amelia Przybyłowska - kl.6

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

28 września 2020r. w naszej szkole odbyło się małe „święto demokracji”, czyli wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej szkolnej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Tak jak w ubiegłych latach wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania.  Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili swoje pomysły oraz propozycje akcji i działań w ramach pracy w SU.  Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas I, II, III, IV, VI, VII, VIII oraz wszyscy pracownicy szkoły. Ze względów epidemicznych głosowanie odbyło się inaczej niż w ubiegłych latach. Tak, aby zminimalizować ryzyko kontaktu, zamiast przychodzenia do urny ustawionej w centralnej części szkoły uczniowie oddawali głosy w swoich salach lekcyjnych.

 Komisja wyborcza w składzie: Michalina Łochina i Monika Chalimoniuk zebrała  i przeliczyła wszystkie oddane głosy. Oddano 124 głosów ważnych i 2 nieważne.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 została uczennica klasy VII Nikola Sawczuk – 100 głosów. Funkcja zastępcy przewodniczącego SU będzie należała do Zofii Baranowskiej - uczennicy klasy VI.

Serdecznie gratulujemy uczennicom, które staną na czele Samorządu Uczniowskiego. Życzymy Wam zapału do pracy, wielu ciekawych pomysłów oraz przyjaznej współpracy z uczniami i pracownikami naszej szkoły.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 

 

     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii