AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

Dnia 8 października 2021 r. w grupie przedszkolnej 3 i 4 latki odbyło się spotkanie z panią Jowitą Mikiciuk-higienistką stomatologiczną.

Celem wizyty była rozmowa na temat higieny jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani higienistka opowiedziała dzieciom, jak należy dbać o zęby, jak należy je prawidłowo myć. Przedszkolaki dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne, wymieniały, jakie pokarmy służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Pani Jowita pokazała również drobny sprzęt dentystyczny używany w gabinetach stomatologicznych.

Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem higienistki i dzieliły się swoimi doświadczeniami z pobytu u stomatologa. Na zakończenie wręczono podziękowania za prelekcję, a dzieci dostały od pani higienistki kolorowanki i naklejki.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie i za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce.

LINK DO POZOSTAŁYCH ZDJĘĆ:  https://photos.app.goo.gl/yFqTnLYLb9EdAASG6

Spotkanie z policjantem w Punkcie Przedszkolnym

Dnia 29 września 2021 roku przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w  Szkole Podstawowej w Sworach gościły u siebie pana aspiranta Dariusza Gromadzkiego z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu, ale również w ruchu drogowym. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dzieciom, jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachowywać się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o konieczności jazdy w foteliku samochodowym i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły zasady prawidłowego przechodzenia przez drogę. Dowiedziały się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Przedszkolaki przymierzały z radością kamizelkę odblaskową oraz prawdziwe kajdanki, zobaczyły lizak, pałkę policyjną i radiotelefon.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały panu policjantowi za wizytę wręczając upominek. Nauczyciele oraz dzieci składają serdeczne podziękowania panu Dariuszowi Gromadzkiemu za poświęcony czas, ciekawe zajęcia i prezenty – kolorowanki.

LINK DO POZOSTAŁYCH ZDJĘĆ:  https://photos.app.goo.gl/MyeqByw3aNdzyKbB6

Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2021”

Tradycyjnie i w tym roku dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Pod opieką nauczycieli posprzątali teren wokół szkoły, główne ulice Swór, wiejski plac zabaw oraz miejsca wokół instytucji publicznych. Wszyscy bardzo sumiennie wykonali zwoje zadania, zwracając szczególną uwagę na segregację odpadów. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało  „Myślę, więc nie śmiecę”.

Akcja „Sprzątanie Świata” ma na celu promowanie postaw, że stan środowiska, w którym mieszkamy zależy od nas samych. To praktyczna lekcja uwrażliwiania ludzi na otaczającą nas przyrodę i potrzebę dbania o nią.

Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantem.

22 września 2021r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z Panią aspirant Sylwią Jaworowską z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z panią policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazały się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych.

Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką dzieci miały okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

Dzień Przedszkolaka 2021

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują
Dzień Przedszkolaka

20 września to ważna data dla każdego przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki i te małe, średnie i te całkiem duże, mają swoje święto, i w tym radosnym dniu nauczyciele wychowania przedszkolnego starają się, by uśmiech nie schodził z dziecięcych buziek. W tym roku przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach uczestniczyły w różnych grach i zabawach przygotowanych przez panie: Barbarę Konkol, Iwonę Chaniewicz, Marlenę Chacewicz i Kingę Hodun. Pięcio i sześciolatki układały z nakrętek napis: „Dzień Przedszkolaka”, następnie w małych grupach tworzyły domki i pociągi z nakrętek plastikowych. Nie zabrakło zabaw z balonami, zabaw muzycznych, a także konkurencji sportowych. Natomiast w grupie młodszej ogromną radość sprawiła zabawa z chustą animacyjną oraz zabawa: „Tańce pokazywańce’. Kolejne zabawy takie jak: „Magiczne Pudełko”, „Kraina Lodu” czy „Latający balon”, „Nasze serce”  wyzwalały dziecięcą radość i było słychać w przedszkolu głośny śmiech dzieci. Podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami dzieci nawiązały i wzmocniły więź rówieśniczą. Uczyły się współpracy i przestrzegały zasady fair play. Wszystkim zabawom towarzyszyły emocje takie jak śmiech i radość. Szybko płynący czas świadczył o dobrej zabawie. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, opaski i wykonano pamiątkowe wspólne zdjęcia.

Z okazji Dnia Przedszkolaka składamy wszystkim Przedszkolakom najlepsze życzenia. Kochane Dzieci rośnijcie jak
na magicznych drożdżach, uczcie się codziennie czegoś nowego i bawcie się w najlepsze.

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie dzieciom poczęstunku.