Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Punkt Przedszkolny

Punkt przedszkolny rozpoczął działalność 1 września 2009 r. Od 1 października 2013 r. został otwarty nowy oddział w punkcie przedszkolnym.

ROK SZKOLNY 2019/2020

GRUPA  3-LATKI

 Z grupą przedszkolną 3-latków pracuje mgr Magdalena Jaszczuk- wychowawca, p. Dominika Zub- pomoc nauczyciela. Dodatkowo 2 razy w tygodniu, w każdy poniedziałek oraz każdą środę mgr Edyta Korneluk prowadzi zajęcia języka angielskiego, również mgr Anna Bolesta w te same dni odwiedza nasze przedszkolaki umilając im pobyt w przedszkolu. 

Nasza grupa składa się z 10 dzieci, wśród których jest 6 dziewczynek i 4 chłopców. Dzieci są wesołe i chętne do współpracy, zabawy i zdobywania wiedzy. Wspólnie będziemy rozwijać swoje umiejętności, kreatywność, rozbudzać zainteresowania oraz ćwiczyć pamięć, ale przede wszystkim dobrze się bawić.
W przedszkolu czekają na nas Panie od godziny 7:30 realizując podstawę programową do godziny 12:30.

 

GRUPA  4- i 5 -LATKI

  W grupie przedszkolnej 4- i 5 latki pracują: mgr Iwona Chaniewicz - nauczyciel wychowawca grupy przedszkolnej, p. Kinga Hodun - pomoc nauczyciela. Grupa przedszkolna liczy 19 przedszkolaków.

 Punkt Przedszkolny realizuje podstawę programową od godziny 7:30 do godziny 12:30. Dzieci w ciągu całego pobytu w przedszkolu zdobywają wiadomości i umiejętności, które określa podstawa programowa.

GRUPA 6-LATKI

 Wychowawca: mgr Barbara Panasiuk

Nauczyciel języka angielskiego: mgr Edyta Korneluk

Nauczyciel religii: mgr Małgorzata Skrzypczak

Pracownik obsługi: Zofia Łochina

  Jesteśmy 6 – latkami, w naszej grupie jest 16 dzieci, wśród których jest 8 dziewczynek i 8 chłopców. Jesteśmy pełne energii, wesołe, chętnie bawimy się ze sobą. Podczas pobytu w przedszkolu  będziemy poszerzać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. Przed nami bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Bardzo lubimy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczymy się zasad zgodnego współżycia w grupie. Staramy się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Oprócz codziennych zajęć uczestniczymy w zajęciach z j. angielskiego, religii, logopedycznych oraz w zajęciach pozalekcyjnych Hop SaSa. 

 Mamy nadzieję, że czas spędzony w przedszkolu przyczyni się do osiągnięcia przez nas dojrzałości szkolnej i ułatwi nam dalszą naukę w szkole.

 

 

GALERIA PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO 

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii