Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

 

WARTO PRZECZYTAĆ !!!

 


 

"Charlie i fabryka czekolady"
Autor: Roald DahlPan Wonka ma pomysły doprawdy nie z tego świata: w swej sławnej fabryce czekolady wymyśla niesłychane smakołyki, ale nikt jeszcze nie był w środku ani nie widział pana Wonki! Charlie Bucket nie może uwierzyć w swoje szczęście, kiedy znajduje Złoty Talon, który pozwala mu zwiedzić wspaniała fabrykę. Ale i tak nawet nie przeczuwa, jakie go jeszcze czekają niespodzianki!

 

"Charlie i wielka szklana winda"
Autor: Roald DahlPan Wonka może i jest geniuszem, gdy chodzi o czekoladę, ale nikt ani Charlie, ani pozostała część rodziny Bucketów nie dowierza jego talentom lotniczym. Szczególnie, gdy pilotowanym przezeń pojazdem jest szklana winda, która na dodatek wymknęła się spod kontroli i poszybowała w atmosferę. Cóż, z panem Wonką życie nigdy nie jest nudne, a jeśli nawet wpakuje naszych bohaterów w nieliche tarapaty, to przecież będzie potrafił także z nich wybrnąć.

 

 "Kłamczucha"
Autor: Małgorzata MusierowiczAniela Kowalik nie była pięknością. Miała wszak dużo tego, co się nazywa urokiem osobistym. I ta właśnie Anielka przeżyła wielką miłość. Nad morzem, w swej rodzinnej Łebie, poznała chłopaka, który wprawdzie nie bardzo spodobał się ojcu Anielki, za to bardzo jej samej. To dla niego wybrała poznańską szkołę średnią, liceum poligraficzno księgarskie.
 I dla niego przyjechała do obcego prawie miasta. Jak dalej potoczy się miłosna i szkolna historia Anieli? Przeczytajcie koniecznie w powieści pani Musierowicz.

 

 „Tam gdzie spadają anioły”
Autor: Dorota Terakowska


Książka ta pokazuje odwieczny konflikt dobra ze złem, walkę marzeń z szarą rzeczywistością, cierpienie i radość. Mała dziewczynka o imieniu Ewa ma zabieganych rodziców, którzy nie poświęcają jej czasu. Pewnego dnia widzi stado białych aniołów lecących po niebie. Gdy na ziemię spada anioł, traci skrzydła. Zamieszkuje jako bezdomny na jej ulicy. Ewa często z nim rozmawia. Jednak gdy zaczyna chorować na raka orientuje się, że jest to jej anioł stróż, i dopóki nie odzyska skrzydeł i nie wróci do nieba , nie wyzdrowieje, a możliwe nawet, że umrze…

 

 „Malutka Czarownica”
Autor: Preussler Otfried


Malutka Czarownica to jedna z tych magicznych książek, które - przeczytane w dzieciństwie - zapamiętuje się na całe życie. Wielu dorosłych wspomina tę uroczą powieść pełną czarów  i niezwykłych przygód jako jedną z najważniejszych i najbardziej ukochanych lektur lat dziecięcych. Teraz także ich dzieci będą mogły zapomnieć o całym świecie, śledząc z zapartym tchem perypetie Malutkiej Czarownicy i mówiącego kruka Abraksasa, i poznać zdumiewający sekret: czym zła czarownica różni się od dobrej.

 

 „Bracia Lwie Sserce”
Autor:  Astrid Lindgren


To wzruszająca i piękna opowieść o męstwie, walce w imię wolności, poświęceniu, przełamywaniu własnych słabości   i potędze miłości. Dziesięcioletni Karol Lew przypadkowo dowiaduje się, że wkrótce umrze. Jego brat, Jonatan, przekonuje malca, że śmierć nie będzie czymś strasznym, ponieważ dzięki niej przeniesie się do niezwykłej krainy, Nangijali, w której będzie zdrowy, a jego życie będzie proste i przyjemne.
   W wyniku tragicznych okoliczności to Jonatan jako pierwszy trafia do Nangijali. Wkrótce w fantastycznej krainie zjawia się również Karolek. Szybko przekonuje się, że życie  w Dolinie Wiśni nie jest tak wspaniałe, jak w opowiadaniach brata.
    Okrutny władca Karmaniaki, Tengil, najechał na sąsiednią Dolinę Dzikich Róż i uczynił jej mieszkańców swoimi niewolnikami. Szlachetny i odważny Jonatan należy do bojowników o wolność i na wieść o pojmaniu przez tyrana przywódcy powstańców, Orwara, wyrusza do Doliny Dzikich Róż. W ślad za nim podąża Sucharek, pokonując tym samym swój strach. Bracia stają do walki z Tengilem i straszliwym smokiem, Katlą, przeżywając niesamowite i dramatyczne przygody. Jak w każdej bajce dobro ostatecznie zwycięża i powieść kończy się wzruszającą sceną, w której mały Karol podejmuje męską, wymagającą wiele odwagi, decyzję, a czytelnik dowiaduje się, że życie nie kończy się na Nangijali…                        
     Powieść Astrid Lindgren wpływa nie tylko na dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość. Równie śmiało może sięgnąć po nią czytelnik w każdym wieku, ponieważ autorka poruszyła w niej kwestie uniwersalne i ponadczasowe.

 

 

„Zakochany kibic czyli Lili na stadionie”
Autor: KnisterLili jest mniej więcej w twoim wieku i wygląda zupełnie zwyczajnie. Bo Lili jest zwyczajną dziewczynką. No... może nie całkiem.
Lili ma coś niezwykłego - księgę czarów, zgubioną przez czarownicę Surulundę. Lili nikomu o księdze nie powiedziała, ukrywa ją nawet przed młodszym bratem Leonem.
Kiedy podczas międzyszkolnego meczu piłki nożnej drużyna Lili jest o włos od przegranej, dziewczynka dzięki czarom znajduje sposób na ujawnienie oszustwa drużyny przeciwnika... Czy reprezentacja klasy Lili wyjdzie z rozgrywek zwycięsko?!

Pozostałe tytuły książek z tej serii:
1. Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga
2. Obłaskawić smoka czyli Lili podróżuje w czasie
3. Pod piracką banderą czyli Lili wśród korsarzy
4. Szkoła do góry nogami czyli Czarodziejskie sztuczki Lili
5. Tajemnica Atlantydy czyli Lili w podwodnym świecie
6. Tajemnica piramidy czyli Lili na tropie mumii

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii