Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

„Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości.....”

Tymi słowami 22 grudnia 2017 roku rozpoczął  się Koncert Kolęd, na którym spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Sworach oraz rodzice. Nad całością koncertu czuwała katechetka pani Małgorzata Skrzypczak. Piękną scenografię wykonały wspólnie pani Iwona Gałamaga i pani Małgosia Skrzypczak. W tym roku uczniowie naszych szkół mieli za zadanie przygotować jedną tradycyjną kolędę -  przynajmniej trzy zwrotki. Zanim koncert rozpoczął się na dobre Kacper Panasiuk uczeń klasy siódmej oraz Marta Romaniuk z klasy trzeciej gimnazjum przypomnieli krótką historię kolęd, a także wspomnieli o tradycji śpiewania kolęd w naszym kraju. Dowiedzieliśmy się, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej.

 

Prezentację swoich talentów muzycznych rozpoczęli nasi milusińscy czyli 3 i 4-latki.Dziewczynki jako aniołki (brokat sypał się z przebrań jak gwiezdny pył), chłopcy, jako mali pastuszkowie zaśpiewali dość trudny utwór „A wczora z wieczora”.

Kolejnych wykonawców prowadzący koncert (Kacper Panasiuk i Marta Romaniuk) zapowiadali siedząc przy symbolicznym wigilijnym stole, na którym leżał biały opłatek i paliła się świeca Caritas, a obok stała choinka.

Uczniowie do swoich występów przygotowali się bardzo dobrze. Jedni śpiewali z podkładem muzycznym inni a’capella, sześciolatki przygrywały same na trójkątach, marakasach itp., w kl.IIIb SP Zosia Baranowska przygrywała kolegom na gitarze, a Wiktoria Szupiluk z klasy szóstej na skrzypcach. Nie omieszkaliśmy się pochwalić naszymi solistkami. Weronika Treska(kl.VII) , Martyna Werbińska(kl.VII) oraz Wiktoria Szupiluk jako przerywniki pomiędzy klasami wykonały przepięknie współczesne kolędy.

Po wierszu „Dlaczego są święta Bożego Narodzenia?” przewodniczące SU oraz dyrektorzy obydwu szkół złożyli wszystkim życzenia. Koncert zakończyli nauczyciele i pracownicy szkół odśpiewując kolędę „Wśród nocnej ciszy” (otrzymali brawa na stojąco).

Mamy nadzieję, że dzięki takim koncertom uczniowie naszych szkół będą potrafili śpiewać coraz więcej kolęd.

  

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii