NASZ PRZYJACIEL KRECIK

Krecik to bajkowa postać rozpoznawana na całym świecie. Pierwszy film z Krecikiem powstał w 1956 roku, rok później bajka była emitowana szerszej publiczności a w 1958 r. i polskie dzieci miały okazję poznać Krecika. Z okazji 60-lecia Krecika w Polsce Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Nasz przyjaciel Krecik”. Celem konkursu było samodzielne wykonanie ilustracji przedstawiającej Krecika-bohatera czeskiej bajki.

Nasze przedszkolaki z trzech grup przedszkolnych przystąpiły również do tego konkursu. Opiekę nad konkursem objęła pani Iwona Chaniewicz. Na konkurs wpłynęły 24 prace. Wszystkie prace były piękne, barwne i pomysłowe. Niestety tylko 3 prace (po jednej z każdej grupy przedszkolnej) mogliśmy wysłać na ogólnopolski konkurs do Częstochowy. Komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby:

Aleksandra Sawczuk – 3 latki

Weronika Jaszczuk – 5 latki

Filip Dmitrowicz – 6 latki

Prace wyżej wymienionych dzieci będą brały udział w wystawie pokonkursowej w przedszkolu w Częstochowie. Trzymamy mocno kciuki w kolejnym etapie i gratulujemy zwycięzcom szkolnego etapu.

Ponadto komisja konkursowa wyróżniła następujące osoby:

Adrian Dzida  - 5 latki

DominkZub –4 latki

Milena Sawczuk – 6 latki

Zuzia Melaniuk – 6 latki

Sylwia Gromadzka –4 latki

Antoni Rypina – 5 latki

Wiktoria Olesiejuk

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrodzonym i wyróżnionym osobom zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki w maju.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.