OGNISKO INTEGRACYJNE KL. V

Pierwsze tygodnie października zachwycały piękną i słoneczną pogodą przypominającą bardziej lato niż jesień. To ciepło i słońce zachęciło nas do spędzenia wspólnego, pełnego energii i przyjemności dnia na klasowym ognisku integracyjnym. Na miejsce ogniska wybraliśmy plac Klubu Kultury w Worońcu.

Przygotowaniem ogniska zajęły się mamy – Pani Kinga Hodun oraz Pani Ewa Szutko, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Pobyt w Worońcu rozpoczęliśmy od zwiedzenia Klubu Kultury, po którym oprowadziły nas Marcysia oraz Amelka, stałe bywalczynie tego miejsca. Natomiast Pani Małgosia, która pracuje na co dzień w Klubie, opowiedziała dzieciom o zajęciach, które są tam prowadzone, a także o historii tego urokliwego miejsca.

Po chwilach spędzonych w Klubie wszyscy zabrali się za pieczenie kiełbasek, chociaż furorę na ognisku zrobiły pieczone ziemniaki, które okazały się prawdziwym przysmakiem. Między kiełbaskami i ziemniakami delektowaliśmy się pysznymi babeczkami przygotowanymi przez Panią Ewę Szutko a także szarlotką przyniesioną przez Panią Annę Kokoszkiewicz – mamę Amelki.

Zalesiony plac Klubu Kultury zachęcał uczniów do aktywności takich jak granie w berka czy chowanego. Chłopcy skorzystali też z boiska i rozegrali mecz w swoją ukochaną ‘nogę’. Dzień spędzony w Worońcu upłyną niepostrzeżenie, spędziliśmy go bardzo przyjemnie ciesząc się swoim towarzystwem. Wszyscy wracali do domu najedzeni i z uśmiechem od ucha do ucha. To był bardzo udany dzień, oby więcej takich miłych chwil razem.

Dziękujemy rodzicom, a w szczególności Pani Kindze Hodun i Pani Ewie Szutko za zorganizowanie ogniska – uczniowie i wychowawca kl. V - Ewa Dzialuk