PIĘCIOLATKI ŚWIĘTUJĄ 100 LECIE NIEPODLEGŁEJ

22 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami w punkcie przedszkolnym 5 latki. Tego dnia w ramach realizacji programu: „Piękna nasza Polska cała” przedszkolaki pod kierunkiem pani Iwony Chaniewicz i pani Dominiki Zub przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Pięciolatki udowodniły wszystkim zebranym, że wiedzą, jakie są symbole narodowe, co to jest niepodległość i jak należy się zachować podczas tak ważnej uroczystości.

Po inscenizacji nastąpiła druga część spotkania, a mianowicie odbył się turniej wiedzy patriotycznej: „Kocham Cię, Polsko”. Dzieci z podziałam na grupy rozwiązywały zagadki słowne, obrazkowe, zagadki związane z mapą Polski i pokazały, że znają również istotne miejsca związane z ich miejscem zamieszkania. W trakcie turnieju przedszkolaki zaprezentowały również zabawy i tańce ludowe. Zabawy muzyczno-ruchowe m.in. „Poszło dziewcze po ziele”, czy też „Dwóm tańczyć się zachciało” zachęcały wszystkich do wspólnego śpiewania. Okazało się, że obie drużyny zdobyły tyle samo punktów, zatem turniej wiedzy zakończył się remisem. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły pan Gustaw Jakimiuk pogratulował wiedzy i umiejętności, wręczył przedszkolakom okolicznościowe dyplomy.

Gromkimi brawami i pamiątkowym zdjęciem ze spotkania zakończyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia otwarte dla rodziców w grupie pięciolatków.