Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

PIĘCIOLATKI ŚWIĘTUJĄ 100 LECIE NIEPODLEGŁEJ

22 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami w punkcie przedszkolnym 5 latki. Tego dnia w ramach realizacji programu: „Piękna nasza Polska cała” przedszkolaki pod kierunkiem pani Iwony Chaniewicz i pani Dominiki Zub przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Pięciolatki udowodniły wszystkim zebranym, że wiedzą, jakie są symbole narodowe, co to jest niepodległość i jak należy się zachować podczas tak ważnej uroczystości.

 

Po inscenizacji nastąpiła druga część spotkania, a mianowicie odbył się turniej wiedzy patriotycznej: „Kocham Cię, Polsko”. Dzieci z podziałam na grupy rozwiązywały zagadki słowne, obrazkowe, zagadki związane z mapą Polski i pokazały, że znają również istotne miejsca związane z ich miejscem zamieszkania. W trakcie turnieju przedszkolaki zaprezentowały również zabawy i tańce ludowe. Zabawy muzyczno-ruchowe m.in. „Poszło dziewcze po ziele”, czy też „Dwóm tańczyć się zachciało” zachęcały wszystkich do wspólnego śpiewania. Okazało się, że obie drużyny zdobyły tyle samo punktów, zatem turniej wiedzy zakończył się remisem. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły pan Gustaw Jakimiuk pogratulował wiedzy i umiejętności, wręczył przedszkolakom okolicznościowe dyplomy.

Gromkimi brawami i pamiątkowym zdjęciem ze spotkania zakończyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia otwarte dla rodziców w grupie pięciolatków.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii