Dzień życzliwości 2018

21 listopada Szkolne Koło Caritas nr 34 już po raz kolejny zorganizowało Dzień Życzliwości w naszej szkole. W tym dniu tradycyjnie wolontariusze zbierali słodycze, chodząc od klasy do klasy. Oczywiście najhojniejsi byli nasi milusińscy z Punktu Przedszkolnego, ale i pozostali uczniowie dopisali. Dzięki życzliwości darczyńców (byli wśród nich także nauczyciele i gimnazjaliści) uzbierano 31,5 kg słodkości.

Zostaną one wykorzystane do wykonania podarków mikołajkowych i świątecznych dla zaprzyjaźnionych niepełnosprawnych dziewczynek oraz dla samotnych starszych ludzi z naszego środowiska. SKC 34 odwdzięczyło się za życzliwość i podarowało do PP 40 książek, aby maluchy rozwijały zamiłowanie do czytania. W ramach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień chętni uczniowie mogli podzielić się dobrym słowem i radością wieszając na drzewku życzliwości kolorową „łapkę”.

Pamiętajmy, aby być życzliwym każdego dnia nie tylko raz w roku, a świat będzie piękniejszy.