Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

z wizytą u świętego mikołaja

15 stycznia 2019r. był niezwykłym dniem dla pięciolatków i sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Sworach. Tego dnia dzieci wraz z p. Joanną Grochowską, Iwoną Chaniewicz i Dominiką Zub udały się z wizytą do domu Świętego Mikołaja, ale nie do Laponii i nie na biegun północny, lecz do pięknej krainy Portofino w Lublinie. Chociaż nazwa miejsca brzmi tajemniczo to skrywa w sobie Pracownię Św. Mikołaja.

 

Na miejscu powitał wszystkich Elf i Pani Mikołajowa, którzy przenieśli dzieci w bajkowy świat. Pełne blasku kolorów i karnawałowej atmosfery miejsce, mile zaskoczyło. Na przedszkolaków czekało mnóstwo niespodzianek i fantastycznej zabawy. Pani Mikołajowa zadbała, aby stworzyć domową atmosferę i odpowiednio ugościć przybywających.

Po powitaniu, dzieci udały się do pracowni plastycznej Pani Mikołajowej. Pod jej kierunkiem wykonały maski karnawałowe. Następnie w pracowni cukierniczej przygotowały pyszne ciasteczka. Wałkowanie ciasta i pieczenie to słodki obowiązek każdego z gości. Gdy ciasteczka trafiły do pieca nadszedł czas na spotkanie z Mikołajem, który czekając na dzieci, drzemał słodko w swoim wygodnym fotelu. Trzeba, więc było go obudzić! Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa i wspólne muzykowanie z Mikołajem i Elfami.

Po tak wyjątkowym spotkaniu i wielu atrakcjach, Pani Mikołajowa zaprosiła wszystkich na pyszny obiad. Moc karnawałowych atrakcji dopełniło uroczyste pasowanie na Pomocnika Mikołaja, wręczenie dyplomów i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Mnóstwo wrażeń i co najważniejsze spotkanie z Mikołajem, sprawiły, że wycieczka na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

LINKI DO ZDJĘĆ

https://photos.app.goo.gl/D24iSkWvt5qHo8N4A

https://photos.app.goo.gl/8XJR2Kuo9Jj8cAGy5

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii