„Jestem bezpieczny” - konkurs wiedzy prewencyjnej

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej zorganizowała konkurs „Jestem bezpieczny”. Celem konkursu jest:

- upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu,

-rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw,

- zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Konkurs ma charakter etapowy.

ETAP SZKOLNY

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sworach, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w konkursie otrzymali materiały od nauczyciela, dzięki którym mogli nabyć niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa. W dniu 15 marca 2019 roku w szkole odbył się pierwszy etap konkursu "Jestem Bezpieczny", wzięło w nim udział 19 uczniów klas 4 - 6.

Miał on na celu wyłonienie  jednego ucznia z każdej klasy w celu stworzenia trzyosobowego zespołu, który będzie reprezentować szkołę na eliminacjach gminnych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:Emilię Olszewską z klasy 4, Julitę Bernadkiewicz z klasy 5 i Łukasza Czeczko z klasy 6.

Bardzo trudno było wyłonić przedstawicieli klasy 5 i klasy 6. Pomiędzy Karoliną Jadczuk i Julitą Bernadkiewicz przeprowadzono dogrywkę i ostatecznie 1 punktem wygrała Julita. Zaś w klasie 6 pomiędzy Karoliną Treska i Łukaszem Czeczko były dwie dogrywki i po bardzo wyrównanej walce do etapu gminnego przeszedł Łukasz.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i trzymamy za nich kciuki podczas etapu gminnego.