Powitanie wiosny 2019

20 marca 2019 roku zebraliśmy się w sali zabaw naszej szkoły, aby przywitać radośnie kalendarzową wiosnę, która już do nas nadeszła  i rozpromieniła nasze twarze, przygnębione po nieprzyjemnej zimie. Za przygotowanie tej uroczystość odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: p. Renatą Tarasiuk, p. Barbarą Konkol, p. Anetą Maksimiuk. Uroczystość prowadziła przewodnicząca SU - Oliwia Kwiatkowska.

Przywitaliśmy wiosnę najpiękniej jak potrafiliśmy! Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje niezwykle umiejętności w 2 edycji konkursu “Mam Talent”. Mogliśmy podziwiać recytację wierszy, występy wokalne oraz instrumentalistów (uczestnicy grali na flecie, akordeonie, skrzypcach, gitarze klasycznej i gitarze elektrycznej). Nie zabrakło również pokazów gimnastycznych w wykonaniu dziewczynek z klas czwartych. Konkurs talentów był podzielony na 2 kategorie wiekowe. Występy uczestników oceniało Jury w składzie:

przewodnicząca - Wicedyrektor szkoły – pani Iwona Gałamaga

członkowie: pani Aneta Maksimiuk, pani Anna Bolesta, pan Wojciech Chwedoruk

Występy uczniów bawiły, wzruszały i były cudowne, zatem jury nie miało łatwego zadania. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

1 grupa wiekowa:

Imię i nazwisko

grupa 5-latki

Kornelia Sawczuk

Iwonka Michalak

Duet: Blanka Gromadzka  i Magdalena Matusiewicz

2 grupa wiekowa:

Imię i nazwisko

Wszyscy uczniowie otrzymali równorzędne wyróżnienia, gdyż poziom ich występu był bardzo wysoki.

Julia Stachura

Paulina Jaskólska

Wiktoria Szupiluk

Karolina Sawczuk

Kacper Panasiuk

Weronika Treska

Adam Zając

Uczniowie przygotowali również niespodziankę w postaci tańca „Belgijka”. Trzeba przyznać, że bardzo ładnie się zaprezentowali. Jako, że pierwszy dzień wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia, miał on przez wieki ogromny wpływ na ludzi. Jeszcze z czasów pogańskich pochodzi święto wiosny o nazwie "Jare" - bogate w obrzędy powitania wiosny. Niektóre z tych obrzędów, na przykład „topienie Marzanny” znane i praktykowane są do dzisiaj. Naszą Marzannę przygotowały uczennice 6 klasy, z sekcji dekoracyjnej Samorządu Uczniowskiego. W drugiej części obchodów, podtrzymując tradycję, poszliśmy topić MARZANNĘ, czyli kukłę symbolizująca złą, długą i szarą zimę. Kukła była wykonana ze słomy, siana, tektury oraz szmat, ubrana w kolorową spódnicę i chustę na głowie. Została zaniesiona w towarzystwie całej społeczności szkolnej do zbiornika wodnego „Łużyk” i tam wrzucona.

LINKI DO ZDJĘĆ: