Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

IV DIECEZJALNY ZJAZ SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS W PRATULINIE

Dnia 28 maja 2019 roku do pratulińskiego Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich przyjechało ponad tysiąc młodych wolontariuszy SKC wraz z opiekunami i asystentami kościelnymi  z całej diecezji siedleckiej. Diecezjalna Caritas zorganizowała dla nich coroczne spotkanie podczas którego młodzi integrowali się oraz nabierali ducha, by dzielić się dobrem z osobami potrzebującymi.

  Na zjeździe nie mogło zabraknąć wolontariuszy z 34 SKC  ze Szkoły Podstawowej w Sworach, którzy w liczbie 20 osób wraz z opiekunką p. Małgorzatą Skrzypczak zameldowali się w recepcji chwilę po godz. 10. Trzech naszych rodzynków (Kacper P., Karol G. i Sebastian K.) od razu rozpoczęli integrację na pobliskim boisku, grając w piłkę nożną. Natomiast dziewczęta poznawały teren, zwłaszcza te, które były pierwszy raz.

Uczestników powitał ks. Jacek Guz, proboszcz parafii pw. Św. Ap.  Piotra i Pawła i jednocześnie kustosz sanktuarium w Pratulinie oraz ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Ks. Bieńkowski podkreślił, aby wydobywać dobro na zewnątrz w duchu miłości, a to właśnie udział w Eucharystii sprawia, że wolontariat stale się rozwija.Zanim jednak udaliśmy się na Mszę świętą wzięliśmy udział w zabawie integracyjnej, która sprawiła nam wiele radości.

Po duchowym posiłku przyszedł czas na grę terenową, którą poprowadziło Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej przy współpracy z ZS Małaszewicze. Każde koło wystawiło 10 osobowe drużyny, które w ciągu dwóch godzin miało do pokonania wiele konkurencji m.in.: wyjmowanie łokciami różnych rzeczy z miski z wodą, przejście wokół stawu z zasłoniętymi oczami, kalambury, malowanie twarzy, zrobienie zdjęć z różnymi osobami oraz z trzema zwierzętami, wykonanie flagi swojej grupy, różne ćwiczenia sportowe i wiele innych, które wymagały różnorakiej wiedzy i sprytu. Grze towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Ci wolontariusze, którzy nie uczestniczyli w „terenówce” mogli zagrać w siatkówkę, kibicować lub zwiedzać sanktuarium.

Podczas, gdy młodzi bawili się, opiekunowie i asystenci spotkali się z ks. Dyrektorem Caritas Siedlce oraz z koordynatorami na podsumowaniu tego roku. Ksiądz Marek Bieńkowski wręczył także podziękowania dla SKC i opiekunów.

Po obiedzie i podsumowaniu gry terenowej odmówiliśmy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do domu zapewniając, że przyjedziemy do Pratulina za rok.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii