Dzień Dziecka w przedszkolu

Czerwiec to jeden z miesięcy szczególnie wyczekiwany przez dzieci, a to dlatego, że ten miesiąc rozpoczyna się najważniejszym świętem dla każdego dziecka – Dniem Dziecka. Tego dnia wszystkie dzieci świętują. Nasze przedszkole przystąpiło już dwa dni przed właściwą datą do obchodów Dnia Dziecka. W czwartek 30 maja 2019 roku było głośno, radośnie i kolorowo w przedszkolu. Tego dnia wychowawczynie grup przedszkolnych zorganizowały swoim podopiecznym Dzień Dziecka na sportowo. Panie: Ewa, Joanna i Iwona przygotowały wiele bardzo interesujących zabaw. Wszystkie dzieciaki w sali gimnastycznej przywitała serdecznie wicedyrektor pani Iwona Gałamaga. Życzyła wszystkim dzieciom udanej zabawy sportowej oraz złożyła najgorętsze życzenia, dużo uśmiechu i słonecznych dni.

Podczas dwugodzinnej zabawy dzieciaki zmagały się z różnymi konkurencjami sportowymi: np. bieg z piłeczką niesioną łyżeczkami, skakanie na gumowych zwierzątkach, jazda na platformach połączona ze zbieraniem woreczków. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną, z kolorowymi piłeczkami i wyścigach na platformach. Niektóre konkurencje były śmieszne, inne wymagały skupienia i koncentracji uwagi a niektóre sprytu i sprawności ruchowej. Jednak w tym dniu wszyscy byli zwycięzcami i każde dziecko mogło liczyć na brawa, gratulacje i słodką niespodziankę. Po sportowych zmaganiach czekała na dzieci kolejna niespodzianka, a mianowicie słodka uczta przygotowana przez p. Magdę , p. Dominikę i p. Zosię. Rodzice zadbali o przekąski, owoce i napoje. Dzieci były zachwycone poczęstunkiem, który był kolorowy, smaczny, słodki a orzeźwiające napoje gasiły pragnienie po sportowych zmaganiach. Potem nasze przedszkolaki, oglądały taneczny występ starszych kolegów. Na koniec tak wspaniałego dnia dzieci dostały pączki, drobne upominki i życzenia z okazji ich święta. A potem już tylko było słychać śmiech, okrzyki radości i głośne wiwaty na placu zabaw i na boisku, gdzie w tym dniu rządziły tylko przedszkolaki.

LINKI DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/feacuEz2wekPxhk16 - cz. 1