"SPRZĄTANIE ŚWIATA" 2019

W dniu 24 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. 1000- lecia Państwa Polskiego w Sworach zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, w tym roku pod   hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, wyruszyły w teren. Przedszkolaki i dzieci z klasy „06” wraz ze swoimi wychowawcami, p. Magdaleną Jaszczuk,  p. Iwoną Chaniewicz i p. Barbarą Panasiuk sprzątały tereny wokół szkoły.

Klasa I wraz z p. Joanną Grochowską porządkowały ulicę Słoneczną. Klasa II z p. Barbarą Konkol ulicę Szkolną. Klasa III z p. Justyną Firsiuk – ulicę Osiedlową. Klasy VA i VIII wraz z paniami Renatą Tarasiuk i EdytąRomaniuksprzątały teren wokół Klubu Kultury. Klasy VB i VII z paniami Moniką Kiryluk i Iwoną Gałamaga sprzątały tereny wokół przystanku autobusowego i sklepu spożywczego. Natomiast klasa VI wraz z p. Ewą Dzialuk ulicę Kościelną.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające.

Czynny udział wszystkich dzieci naszej szkoły uświadomił im, że należy dbać o środowisko, o porządek najbliższego otoczenia oraz o tym, jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

LINK DO ZDJĘĆ: