4 i 5 latki w filii gminnej biblioteki

Biblioteka jest miejscem zaczarowanym, blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i wzruszeń… Wiedzą już o tym nasze przedszkolaki, które zostały zaproszone przez p. Katarzynę Chwedczuk na spotkanie z książką. W czwartek (26.09.2019 r.) dzieci z grupy przedszkolnej 4 i 5 latki pod opieką p. Iwony Chaniewicz i p. Kingi Hodun wybrały się na wycieczkę do filii gminnej biblioteki w Sworach.

Większość dzieci była tutaj po raz pierwszy. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz czym się różni biblioteka od księgarni. Zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały sposoby pieczętowania i podpisywania książek. Pani Katarzyna Chwedczuk przedstawiła dzieciom różne działy książek w bibliotece, opowiedziała o zasadach wypożyczania książek i czasopism. Z wielkim zaciekawieniem dzieci przeglądały książki z działu dla dzieci. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci dowiedziały się także, jak należy o nie dbać. Pani Kasia pokazała przedszkolakom ciekawe książki trójwymiarowe o Dinozaurach, Kosmosie i Planetach. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki rozkładane. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek – zakładki do książki.

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Chwedczuk za rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Już niedługo znów spotkamy się z książką w gminnej bibliotece.