Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

30 września 2019 roku grupę 3, 4 i 5 latków , także klasę „06” wraz z wychowawcami p. Magdaleną Jaszczuk, p. Iwoną Chaniewicz oraz z p. Barbarą Panasiuk odwiedził zaprzyjaźniony z Punktem Przedszkolnym młodszy aspirant Dariusz Gromadzki. To nie pierwszy raz, kiedy przyjął nasze zaproszenie, aby opowiedzieć o swojej pracy oraz o zasadach bezpieczeństwa na drodze i poza domem.

 

     Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie pana policjanta, a mianowicie: pałka, latarka, krótkofalówka, a w szczególności kajdanki. Dzieci chętnie podchodziły, by dać je sobie założyć. Były też pytania  ze strony przedszkolaków, ale i pan policjant sprawdził czujność naszych dzieci, pytając je o poruszanie się po jezdni, rozmowy z nieznajomymi, kontakt z obcymi psami, czy też po prostu  o znajomości zawodu policjanta. Okazuje się, że dzieci już na poziomie przedszkola posiadają dużą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a zawód policjanta nie jest im obcy. Wizyta naszego gościa pomogła nie tylko w pozyskaniu nowych wiadomości, ale także w utrwaleniu już zdobytych na zajęciach z zakresu bezpieczeństwa. Na zakończenie  dzieci wraz z paniami złożyły na ręce pana policjanta podziękowanie oraz słodki upominek za kolejne ciekawe spotkanie. Liczymy, że w przyszłym roku pan Darek ponownie odwiedzi nasz Punkt Przedszkolny, aby kolejne przedszkolaki mogły się zapoznać z tak ważnym zawodem.

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/MpxdH89dKosfaKb1A

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

PELLMAR-p. Mariusz Kasjaniuk, Zienie 

KONKRET-p. Adam Bartniczuk-Łosice

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii