SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

30 września 2019 roku grupę 3, 4 i 5 latków , także klasę „06” wraz z wychowawcami p. Magdaleną Jaszczuk, p. Iwoną Chaniewicz oraz z p. Barbarą Panasiuk odwiedził zaprzyjaźniony z Punktem Przedszkolnym młodszy aspirant Dariusz Gromadzki. To nie pierwszy raz, kiedy przyjął nasze zaproszenie, aby opowiedzieć o swojej pracy oraz o zasadach bezpieczeństwa na drodze i poza domem.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie pana policjanta, a mianowicie: pałka, latarka, krótkofalówka, a w szczególności kajdanki. Dzieci chętnie podchodziły, by dać je sobie założyć. Były też pytania  ze strony przedszkolaków, ale i pan policjant sprawdził czujność naszych dzieci, pytając je o poruszanie się po jezdni, rozmowy z nieznajomymi, kontakt z obcymi psami, czy też po prostu  o znajomości zawodu policjanta. Okazuje się, że dzieci już na poziomie przedszkola posiadają dużą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a zawód policjanta nie jest im obcy. Wizyta naszego gościa pomogła nie tylko w pozyskaniu nowych wiadomości, ale także w utrwaleniu już zdobytych na zajęciach z zakresu bezpieczeństwa. Na zakończenie  dzieci wraz z paniami złożyły na ręce pana policjanta podziękowanie oraz słodki upominek za kolejne ciekawe spotkanie. Liczymy, że w przyszłym roku pan Darek ponownie odwiedzi nasz Punkt Przedszkolny, aby kolejne przedszkolaki mogły się zapoznać z tak ważnym zawodem.

LINK DO ZDJĘĆ: