Wizyta pani pielęgniarki

2 października Punkt Przedszkolny odwiedziła p. Paulina Wojsiat, mama naszych przedszkolaków, która z zawodu jest pielęgniarką. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Paulina zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. prawidłowe bandażowanie palca, ręki, głowy, a nawet mierzenie ciśnienia. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezent –pysze i pełne witamin jabłka. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.