Dzień Pluszowego Misia 2020

Pluszowy Miś, symbol szczęśliwego dzieciństwa  25 listopada obchodzi swoje święto. Tego dnia w Punkcie Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach było gwarnie i wesoło, bo każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego misia. Pluszowe misie opanowały przedszkole. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, brązowe, białe, żółte i różowe. Chętne dzieci przebrały  się za Misia.

LINKI DO ZDJĘĆ:

Uroczysty dzień rozpoczął się od pamiątkowego zdjęcia oraz prezentacji misiów. Dzieci wystąpiły również w misiowych przebraniach. Niektóre były bardzo ciekawe i niepowtarzalne. Wszystkie przedszkolaki z radością brały udział w różnych zabawach: muzycznych, ruchowych i plastycznych. Dla dzieci w tym dniu wiele atrakcji dla swoich grup przygotowały nauczycielki wychowania przedszkolnego: pani Justyna Firsiuk i pani Iwona Chaniewicz. We wszystkich zabawach towarzyszył Miś i on był najważniejszy w przedszkolu. Dzieci poznały historię święta, bawiły się z misiami przy piosence: „Jadą misie”, obejrzały film przyrodniczy o niedźwiadkach oraz bajkę o Kubusiu Puchatku, wysłuchały życzeń z okazji Dnia Misia i na koniec rozwiązywały zagadki związane z bajkowymi misiami. Dzieci układały misiowe puzzle, bawiły się chustą animacyjną i chętnie wykonały prace plastyczne, których bohaterem był właśnie miś. Na koniec misiowego spotkania był słodki poczęstunek.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i zabawy. Ogromną radość sprawiło dzieciom zaprezentowanie swojego misia kolegom i koleżankom oraz pracownikom szkoły i przedszkola. Każdy przedszkolak chciał pokazać swojego misia, który jest ważny dla niego. Bo to przecież nie jest zwykła zabawka. Pluszowy Miś ma bardzo ważne zadanie do wykonania. Miś pociesza, wspiera i pozwala małemu dziecku czuć się bezpiecznie w każdej chwili. Nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić dzieciństwa bez pluszowej maskotki. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Mimo nowoczesnych zabawek, moda na misie na szczęście nie przemija.