Magia i czary, czyli przedszkolne andrzejki w grupie przedszkolnej 3 i 4 latki

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Pielęgnując stary ludowy zwyczaj dzieci z punktu przedszkolnego dn. 30.11.2020 r. przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Aby  życzenia się spełniły, najmłodsi rzucali monety do miski z wodą. Po słowach pani Iwony Chaniewicz: „Zaraz wszyscy się dowiedzą, co nam wróżby przepowiedzą” – przedszkolaki rozpoczęły tradycyjne wróżby andrzejkowe tj. układanie butów, przekłuwanie serca z imionami, wróżba z butelką, czy też zabawa – co przyniesie mi przyszłość. Ogromną radość sprawiła dzieciom zabawa w odczytywanie symboli we wróżbie „Co nam mówią znaki?” oraz wróżba: „Kim zostanę w przyszłości?”.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/spkDJUp65BxumpjB7

Czy wszystkie przepowiednie i marzenia się spełnią? Czy Ewelinka pierwsza wyjdzie za mąż? Czy Staś zostanie weterynarzem, Szymon ogrodnikiem, a Antoś znanym piosenkarzem? A może to Łucja zostanie znaną piosenkarką i za kilka lat wystąpi na Eurowizji Junior? Czy Milenka uda się w niezwykłą podróż? Czas pokaże. Jedno jest pewne, po raz kolejny przedszkolne andrzejki okazały się dobrą zabawą, pełną radości i śmiechu. A magiczne spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.