Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ

17 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się Spotkanie z Ekologią pod hasłem „Woda, słońce, powietrze, las- bardzo kochamy Was”przygotowane przez opiekuna Klubu Wiewiórka p. Justyną Firsiuk. Spotkanie rozpoczęły uczennice z klasy V, czytające poruszające listy do Przyrody, Świata i  Powietrza. 

 

 

Następnie uczestniczący w spotkaniu uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu pierwszoklasistów w pięknych przebraniach, opowiadające o kłopotach mieszkańców lasu, jakie sprawiają nieodpowiedzialni ludzie, nie dbający o środowisko, las i przyrodę. W dalszej części spotkania odbyła się projekcja filmu ekologicznego „Zbieraj z klasą”, w rytmie rapu nawołującego do segregacji śmieci, zbierania baterii, sprzętu elektrycznego i ekologicznego  trybu życia. Na zakończenie spotkania w trybie karaoke wspólnie zaśpiewano piosenkę „Ekologia to fajna sprawa”. Niech w codzienności przyświeca nam motto zawarte w jednej z piosenek:

„…Prąd i wodę oszczędzać trzeba, chronić lasy, zabytkowe stare drzewa. Oczyszczać wyziewy i trujące ścieki, by chronić atmosferę oceany i rzeki. Śmieci sortować i przetwarzać, bo to przecież poważna sprawa, aby dbać o zwierzęta naszych „małych braci”,by za ludzkie błędy nie musiały płacić…”.