Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

Olimpiada Przedszkolaka

         20 września 2023 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odbyła się w Szkole Podstawowej w Sworach I Olimpiada Przedszkolaka. Głównym celem wydarzenia było przede wszystkim dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Przedsięwzięcie miało także na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, rozwijanie umiejętności współpracy w zespołach oraz wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań. Wszystkie konkurencje sportowe przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: pani Monika Kiryluk i pan Rafał Hodun.  Dodatkowo uczniowie klasy IV czuwali nad prawidłowym wykonaniem zadań i tłumaczyli przedszkolakom, jak należy wykonać poszczególne zadania przy dziesięciu stacjach.

Na początku sportowej imprezy serdecznie powitał zgromadzonych Przedszkolaków dyrektor szkoły pan Gustaw Jakimiuk życząc wszystkim powodzenia i pięknych przeżyć podczas udziału w Olimpiadzie Przedszkolaka. Najpierw dzieci z dwóch grup przedszkolnych (3/4 latki oraz 5/6 latki) zostały podzielone na 4 – 5 osobowe drużyny. Każda drużyna próbowała swoich sił podczas wykonywania zadań sportowych. Zmaganiom drużyn towarzyszyły ogromne emocje oraz piękna sportowa postawa. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich konkurencjach sportowych wykonując po kolei zadania na 10 stanowiskach.

Na koniec wszyscy uczestnicy sportowych zmagań otrzymali z rąk pana dyrektora medale, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Mali sportowcy pozowali do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Bez wątpienia udział w I edycji Olimpiady Przedszkolaka był dla każdego dziecka wyjątkowym przeżyciem. Sportowe konkurencje dały wiele radości dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem brały udział w wykonywaniu zadań, pamiętając o tym, że najważniejsza jest dobra zabawa. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci są zwycięzcami, bo przecież sport to zdrowie. A takie działania poprzez zabawę pomagają rozbudzać sportowe pasje od najmłodszych lat. Być może właśnie rosną w przedszkolnych grupach nasi przyszli wspaniali sportowcy i reprezentanci igrzysk olimpijskich.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie Olimpiady. Dziękujemy uczniom klasy IV za fantastyczną pomoc w przeprowadzeniu sportowych konkurencji.

Nauczycielki wychowania przedszkolnego: pani Barbara Panasiuk, pani Iwona Chaniewicz

Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym udała się

I Olimpiada Przedszkolaka w Szkole Podstawowej w Sworach

LINK DO ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/faLr6p56PZCoJCfWA

LINK DO ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/E4wXM4tqiG8WbJuq9