Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

Pokazy chemiczno-fizyczne w Lublinie

15 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku oraz Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu brali udział  w wycieczce szkolnej do Lublina. Pod opieką pań: Edyty Romaniuk, Iwony Korwin oraz Agnieszki Wawryniuk uczestniczyli w pokazach fizyczno – chemicznych.

 Celem wyjazdu było zapoznanie się z ciekawymi eksperymentami, jak również doświadczeniami zaprezentowanymi przez wybitnych wykładowców. Można było obejrzeć trudne oraz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych eksperymenty z zakresu fizyki i chemii.

Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykłe doświadczenia z chemii w bloku tematycznym Ciekawa chemia oraz fizyki z działów: Rezonanse, Fizyka latania, Termodynamika, a także Poprzez zabawę do praw fizyki. Czworo uczniów naszej szkoły: Blanka Gromadzka, Karolina Grochowska, Szymon Najdyhor oraz Paweł Uścimiuk osobiście brali udział w pokazach chemicznych.

Te niecodzienne  pokazy z chemii i fizyki były wspaniałą okazją do przybliżenia oraz poznania w prosty, atrakcyjny oraz zrozumiały sposób tajników nauki tych przedmiotów.