Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

W ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom” najmłodsza grupa przedszkolna  wspólnie z rodzicami rozpoczęła cykl spotkań głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem procentuje również w lepszym budowaniu jego więzi miedzy dorosłym a dzieckiem. Cała akcja polega na tym, że raz w tygodniu rodzice przychodzą do przedszkolaków i  czytają wybraną przez siebie książkę. Akcja czytania w punkcie przedszkolnym trwa od 20 października i zakończy się w maju.

Pierwszą mamą, która odwiedziła grupę przedszkolną była mama Olka, p. Aleksandra Dorosz, która przeczytała dzieciom m.in. bajkę „Zwierzaczkowo. Policjant Leon”. Podczas pogadanki dzieci utrwaliły również zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. W następnym tygodniu pani Sylwia Gromadzka przeczytała bajki dzieciom z serii Samochodzik Franek. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały także przygody Maszy i Niedźwiedzia czytane przez panią Annę Czemierowską. O zwrotach grzecznościowych przypomniała dzieciom pani Magdalena Jaszczuk, która zaprezentowała dzieciom książkę: „Kicia Kocia mówi Dzień dobry”. W dniu pluszowego misia pan Marcin Plicki przeczytał dzieciom bajkę: „Trzy Misie i Złotowłosa”. W kolejnym tygodniu pani Karolina Gromadzka wybrała tematykę zdrowego odżywiania i zaprezentowała dzieciom m.in. bajkę: z serii TupcioChrupcio pt. „Nie chcę jeść” oraz „Kicia Kocia gotuje”.Podczas grudniowego czytania pani Aleksandra Baczkura przeczytała dzieciom bajkę o ulubionym przez wszystkie dzieci Kubusiu Puchatku.

Podczas każdego spotkania z książką dzieci z pasją słuchają różnych przygód i rozwijają i utrwalają zainteresowania, potrzeby i nawyki. Wspólne czytanie jest świetną okazję do integracji wewnątrzprzedszkolnej, a także rozwijania współpracy z rodzicami i środowiskiem przedszkolnym. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci stało się w naszej placówce miłym i ciekawym nawykiem i jest realizowane systematycznie. Doskonale nasze przedszkolne działanie wpisuje się w ogólnopolską akcję: „Cała Polska czyta dzieciom”. Bardzo dziękujemy i zachęcamy pozostałych rodziców do odwiedzenia nas w naszym przedszkolu w celu głośnego czytania dzieciom.